sobota, 1 kwietnia 2017

Małe urwanie głowy związane z projektem spowodowało, że długo nas nie było, jednak szybciutko będziemy to nadrabiać. W ostatnim czasie wiele się wydarzyło, o czym należałoby wspomnieć, więc zaczynamy!

Po pierwsze, nasza wspaniała grupa artystyczna organizuje konkurs w konwencji migracji. Konkurs dotyczy… Uwaga, uwaga! Werble proszę… DYSKRYMINACJI! A właściwe ANTYdyskryminacji, bo zadaniem konkursowym jest stworzenie antydyskryminacyjnego plakatu. Technika dowolna, jednak w konwencji plakatu. Nieprzekraczalny termin składania prac to 24 IV bieżącego roku. Prosilibyśmy, jednak żeby dostarczyć je Pani Profesor Bejger (do pokoju nauczycieli wf) trochę wcześniej. Oceny prac dokona nasze niezastąpione jury. Ponadto wszystkie przyniesione prace zostaną wywieszone podczas dnia otwartego (26 IV) i zorganizujemy mały plebiscyt. Autor pracy, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma „nagrodę publiczności”. Jest tylko jedno małe „ale” głosować mogą jedynie goście (mamy tu na myśli gimnazjalistów, wybierających się do dwójki), więc nasi drodzy uczniowie niestety tym razem zostali pozbawieni przyjemności wyboru. Oficjalne obrady jury powinny odbyć się w tygodniu po dniach otwartych.

Po drugie, część z nas miała już przyjemność pojechać na wymianę do jednej z naszych szkół partnerskich! Mam tu konkretnie na myśli szkołę w Kotce w Finlandii. Nasze dzielne dziewczęta i równie dzielni chłopcy zdobywali śnieżną ojczyznę Muminków. Wyjazd był krótki, miły i przyjemny, aczkolwiek niektórzy narzekają, że aż za krótki ;) Integracja przebiegła sprawnie i w przyjaznej atmosferze, a zawiązane znajomości mają szanse przetrwać jakże oszałamiającą odległość między Kotką a Gdańskiem. Od czego w końcu jest Internet i niezastąpiona twarzoksiążka? Przywieźli ze sobą masę niezapomnianych wspomnień i pięknych zdjęć upamiętniających wyjazd. Mamy nadzieję, że Finowie również będą zadowoleni z pobytu u nas, ale to dopiero we wrześniu, więc...

To by było na razie na tyle, a następnym razem fotorelacja i szczegółowy opis pobytu w Kotce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz